Projekti

Kulinārijas skola

ģimenēm, kurās ir bērni ar invaliditāti

Palielināt par: 53 EUR
Nepieciešami: 2,000 EUR
Par projektu
Bērnu ar invaliditāti ģimenes ir viena no visneaizsargātākajām iedzīvotāju grupām Latvijā. Daudziem bērniem ir nepieciešama diennakts aprūpe, kas ļoti radikāli ietekmē un maina ģimenes dzīvi. Bērnu aprūpe nav viegls darbs, bieži tā ir nogurdinoša, gan fiziski, gan emocionāli. Lai varētu būt kopā ar bērnu un sniegtu nepieciešamo aprūpi, parasti vienam no ģimenes locekļiem ir jāpamet darbs.
 
Visbiežāk darba attiecības izbeidz un aprūpi nodrošina māmiņas, kas nozīmē, ka gan materiālais stāvoklis ģimenē pasliktinās, gan brīvais laiks māmiņām vai tētiem, kas veic aprūpi samazinās, kas ļoti ietekmē visu ģimeni.
 
Mammām un tētiem visbiežāk neatliek laiks sev, bieži pat nesanāk iziet sabiedrībā, lai vienkārši atpūstos vai pabūtu vienatnē. Šādā situācijā ļoti svarīgi ģimenēm ir nezaudēt dzīvesprieku, nebūt sociāli izolētiem un neiekrist depresijā. Svarīgi ir gūt atbalstu, dalīties ar sajūtām un informāciju ar ģimenēm, kas ir līdzīgā situācijā, darīt lietas, kas nedaudz var novirzīt domas no ikdienas un padarīt to priecīgāku un piepildītu ar jauniem iespaidiem.
 
Šis projekts 12 ģimenēm divu mēnešu garumā sniegs iespēju satikt līdzīgā situācijā esošas ģimenes, neformālā veidā apmainīties ar informāciju, atbalstīt ar padomu vai uzmundrinājumu, justies saprastam starp līdzīgā situācijā esošām ģimenēm, dalīties pieredzē, vienlaikus profesionāla pavāra vadībā iegūt zināšanas un iedvesmu par to, kā ar vienkāršiem paņēmieniem pagatavot pilnvērtīgas un garšīgas maltītes ģimenei.
 
Projektā būs iespēja piedalīties 12 personām no 12 ģimenēm pulcēties un apgūt trīs pavārmākslas kursus veģetārā uztura skolā “Vegus”:
  1. ”Kā gatavot ātri un garšīgi”​
  2. “Garšvielu pielietošana “
  3. “Kā no vienkāršiem produktiem pagatavot kaut ko īpašu”

Atbalsta grupu/meistarklašu noslēgumā, lai iepriecinātu ģimenes, tiks veidota izloze ar balvu fondu, kurā visas lozes būs pilnas un dalībnieki saņems balvas – virtuves piederumus, kas noderēs ikdienā, gatavojot garšīgus un veselīgus ēdienus ģimenei.
Informācija brīvprātīgajiem
Šim projektam nav nepieciešami brīvprātīgie. Paldies par tavu ieinteresētību!
Papildu informācija
Kontaktpersona:
Ņina Meņģele
tālr. 29209487 
nina@apeirons.lv
Anonīms
Anonīms

DALĪTIES

Pieraksties TavsAtbalsts.lv jaunumiem!

Cerams, tie Tevi iedvesmos vērtīgiem darbiem!

Komanda


Invalīdu un viņu draugu apvienība "Apeirons"