Vadlīnijas

IETEIKUMI PROJEKTU PUBLICITĀTEI
 
Lai nodrošinātu veiksmīgu projekta kampaņu un informētu par iespēju ziedot vai ar brīvprātīgo darbu atbalstīt projektu, ir jāuzzina pēc iespējas vairāk cilvēku. 
 
Šim mērķim iespējams izmantot vairākus rīkus, kuru piemērus minam šajos ieteikumos.
 
SOCIĀLIE TĪKLI

Facebook
Šī sociālo tīklu platforma sniedz daudz iespēju, kā popularizēt projekta ideju, veidojot ierakstus, nosūtot ziņas draugiem, nodrošinot, ka Tavi draugi un domubiedri dalās ar Tavu ziņu par iespēju atbalstīt Tavu projektu.
Veidojot ziņu, sagatavo īsu tekstu par projektu, izklāstot galveno informāciju par projektu un lieto saiti, kas ved uz Tava projekta informāciju TavsAtbalsts.lv, kā arī papildini ierakstu ar fotogrāfiju. 
Tāpat vari izveidot un publicēt īpašu video uzaicinājumu.

Twitter
Veidojot ziņu, sagatavo īsu tekstu un lieto saiti, kas ved uz Tava projekta informāciju TavsAtbalsts.lv, kā arī papildini ierakstu ar fotogrāfiju. 

Instagram
Veidojot ziņu, sagatavo kvalitatīvu un interesi piesaistošu foto un īsu tekstu par projektu. Papildini ierakstu ar mirkļbirkām, izmantojot #. Izvēlies trāpīgus atslēgvārdus, kas raksturo Tavu projektu, kā arī pievieno mirkļbirku #tavsatbalstslv. 
 
E-PASTS DRAUGIEM
Sagatavo vēstules tekstu, vienkāršā valodā izklāstot projekta ideju, papildini ar saiti, kas ved uz Tava projekta informāciju TavsAtbalsts.lv, kā arī papildini ar fotogrāfiju, kas redzama uzreiz e-pasta vēstulē.
 
PRESES RELĪZE PLAŠSAZIŅAS LĪDZEKĻIEM
Ja projekta iesniedzējs ir organizācija, kam nav sveša sadarbības veidošana ar plašsaziņas līdzekļiem, arī šis ir veids, kā par savu projektu pastāstīt plašākai sabiedrībai. Šis būs piemērots instruments situācijās, kad projekts būs nozīmīgs plašākai sabiedrības daļai.

PROJEKTA SOĻI
Komunikācijas kampaņas efektivitāti nodrošina kampaņas veidošana pa soļiem, attiecīgi sagatavojot atšķirīgus ziņojuma veidus, tādējādi izvairoties no vienveidīga satura par projektu, kas būtu apnicīgs informācijas saņēmējam.
 
1.Projekta uzsākšana
Paziņo visiem par savu projekta ideju un iespēju ziedot.

2.Ziedojumu vākšana
Pastāsti interesantas detaļas par projektu, tā virzību, kā arī faktisko informāciju par savāktajiem līdzekļiem. 

3.Kampaņas noslēguma fāze
Situācijā, kad projekta mērķim nepieciešamais finansējums ir jau gandrīz savākts, papildu publicitāte var pasteidzināt ziedojumu vākšanu kampaņas noslēguma fāzē. Komunikācijā aicinām informēt, ka vēl tikai nedaudz nepieciešams, lai varētu uzsākt idejas īstenošanu.
 
4. Projekta uzsākšanas solis
Ziņojumā aicinām ietvert pateicību projekta atbalstītājiem un sniegt informāciju par tālākiem projekta īstenošanas soļiem.

5.Projekta īstenošanas solis
Pastāsti visiem par sasniegtajiem projekta rezultātiem un vēlreiz pasaki paldies atbalstītājiem, kā arī iedrošini citus īstenot kopfinansēšanas projektus TavsAtbalsts.lv.
 
IETEIKUMI
Te būs daži ieteikumi Lai ziņa par Tavu projektu un iespēju to atbalstīt sasniegtu pēc iespējas plašāku interesentu loku:
- Izvairies no liekvārdības. Pastāsti vienkārši par galveno.
- Esi patiess!
- Esi laipns un atvērts!
- Neesi agresīvs!
- Iespēju robežās operatīvi atbildi uz jautājumiem.
- Sociālajos tīklos nepublicē ziņas pārāk bieži, tas var radīt pretēju efektu.
- Ieguldi nedaudz laika, sagatavojot atšķirīgas ziņas, ko publicēt sociālajos tīklos, nodrošinot interesi, nevis apnikumu. Ieguldītais laiks noteikti atmaksāsies!
- Dalies ar savu veiksmīgo un neveiksmīgo pieredzi ar Fondu „Tavs Atbalsts”, lai mēs varētu sniegt atbalstu citiem projektu iesniedzējiem.

Pieseko TavsAtbalsts.lv sociālajiem kontiem: 
 
Twitter: https://twitter.com/tavsatbalsts
Instagram: https://www.instagram.com/tavsatbalsts.lv

Tajos Fonds „Tavs Atbalsts” aktīvi stāsta par TavsAtbalsts.lv projektiem, nodrošina daudzpusīgu informāciju un komunikācijas aktivitātes, no kurām vari iedvesmoties, nodrošinot sava projekta publicitātes kampaņu.

Lai izdodas!